BlockAdBlock

Wykryto wtyczkę Adblock zainstalowaną w przeglądarce. Niektóre treści na stronie mogą nie wyświetlać się poprawnie.

Uczniowie ze Starachowic

UCZNIOWIE ZE STARACHOWIC WYGRALI FINAŁ OLIMPIADY

Do finału ogólnopolskiej Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” przeszło 20 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Finaliści zmierzyli się w trzecim etapie Olimpiady 26 kwietnia w centrali ZUS w Warszawie.Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z II LO im St. Staszica w Starachowicach – Natalia Magielnicka, Daniel Staszewski i Kacper Kiciński. Ich opiekunem jest Katarzyna Orłowska. Drugie miejsce zajęła szkoła ze Stargardu Szczecińskiego, a trzecie miejsce zajęli uczniowie szkoły w Grybowie k/ Nowego Sącza.


W Olimpiadzie organizowanej przez ZUS wzięło udział ponad 24 tysiące uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Do drugiego, wojewódzkiego etapu przeszło 942 uczniów z 314 szkół. W Finale -oprócz zdobytej wiedzy- najlepsze drużyny otrzymały laptopy, czytniki ebooków, tablety, dodatkowe punkty rekrutacyjne na uczelniach, a nawet indeksy wielu uczelni w tym UJK w Kielcach.
- W tym roku odnotowaliśmy rekordowe zainteresowanie naszą Olimpiadą, aż 24 tysiące uczestników. Wiemy, że dla uczniów szansa zdobycia dodatkowych punktów w rekrutacji na studia i indeksów to istotna motywacja do nauki. Jesteśmy świadomi niewielkiej wiedzy ubezpieczeniowej nastolatków. Tym bardziej cieszymy się z tak dużej liczby uczestników. Zamierzamy dalej rozwijać nasz projekt edukacyjny Lekcje z ZUS i samą Olimpiadę. Dzięki tym inicjatywom młodzi Polacy zdobywają wiedzę, która jest niezbędna do świadomego uczestnictwa w rynku pracy, a tym samym ubezpieczenia się od różnych ryzyk życiowych – mówiła Gertruda Uścińska, prezes ZUS.
Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” (wcześniej konkurs pod tą samą nazwą) jest elementem Lekcji z ZUS. To projekt edukacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W ramach projektu uczniowie uczestniczą w czterech lekcjach. Celem zajęć jest przekazanie im praktycznej wiedzy o systemie ubezpieczeń społecznych w Polsce. Lekcje z ZUS mają kształtować świadomość ubezpieczeniową młodzieży i uczyć zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Paweł Szkalej
Rzecznik Prasowy ZUS
Województwa świętokrzyskiego

Author: Iwona Tamiołło
rzecznikprasowy@starachowice.eu

Szybki kontakt:

Urząd Miejski w Starachowicach
ul. Radomska 45
27-200 Starachowice

Tel: 41-273-82-00
Fax: 41-274-63-05

e-mail: skrzynkapodawcza@um.starachowice.pl

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Accept