BlockAdBlock

Wykryto wtyczkę Adblock zainstalowaną w przeglądarce. Niektóre treści na stronie mogą nie wyświetlać się poprawnie.

Szachy

Liga Szachowa rusza w sobotę

Już w sobotę w Spółdzielczym Domu Kultury SSM odbędzie się pierwszy turniej reaktywowanych rozgrywek Starachowickiej Szkolnej Ligi Szachowej. Organizatorzy liczą na udaną inaugurację cyklu.

Powracają rozgrywki Starachowickiej Szkolnej Ligi Szachowej. Po wielu miesiącach oczekiwań do kalendarza imprez sportowych w naszym mieście powraca rywalizacja uczniów szkół podstawowych o tytuły najlepszych. Zawodnicy powalczą o triumf w kategoriach wiekowych, a także o punkty do klasyfikacji generalnej dla swojej szkoły. Zapowiadają się nie lada emocje i pasjonująca walka przy szachownicach.szachy dla dzieci

W 2015 roku odbyła się premierowa odsłona Szkolnej Ligi Szachowej. Wzięło w niej udział łącznie 67 uczniów ze starachowickich szkół podstawowych. W tym roku organizatorzy liczą na „pobicie” tych wyników i ustanowienie nowych rekordów frekwencji.

- Spodziewamy się kolejnej udanej imprezy szachowej w naszym mieście. Młodych entuzjastów gry w szachy w Starachowicach nie brakuje, a wspólnej rywalizacji nigdy nie jest dość. Dla młodych szachistów tego typu rozgrywki są doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności i z pewnością dostarczą dzieciom wielu pozytywnych emocji – zapewniają organizatorzy.

Ruszamy w sobotę

Pierwszy krok już za nami. Udało się doprowadzić do reaktywacji ligi. Prezes starachowickiego Klubu Gambit Roman Kaput wspólnie z Prezydentem Miasta Starachowice Markiem Materkiem oraz we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych postanowili wskrzesić te rozgrywki i już w październiku odbędzie się pierwszy turniej ligi. Pełna nazwa imprezy to Starachowicka Szkolna Liga Szachowa.

- Rozgrywki składać się będą z trzech turniejów eliminacyjnych. Zostaną rozegrane one w październiku i listopadzie, a wezmą w nich udział reprezentacje starachowickich szkół podstawowych. W tej chwili trwa przyjmowanie zgłoszeń i już wkrótce dowiemy się ile reprezentacji weźmie udział w szachowej rywalizacji, a pod koniec roku poznamy triumfatorów ligi – przypominają organizatorzy.

turniejZapraszamy szkoły do udziału w lidze i wysyłania swoich zgłoszeń w terminie do 5 października 2017 roku. Zgłoszenia przyjmowane są do najbliższego czwartku, a już w sobotę (7 października) zaczynamy rywalizację.

Zgłoszenia do czwartku

W tej chwili na liście zgłoszeń znajduje się już pięć starachowickich szkół. Udział w cyklu zapowiedziały reprezentacje SP nr 6, SP nr 10, SP nr 11, SP nr 12 oraz SP nr 13. Prezes Gambitu czeka na kolejne szkoły.

- Pięć szkół już potwierdziło nam udział w turniejach. Liczę jednak na to, że lista uczestników jeszcze się powiększy. Do czwartku czekam na zgłoszenia od pozostałych szkół. To już naprawdę ostatnie dni i rozpoczynamy naszą rywalizację. Spodziewam się sporej liczby zawodników. Myślę, że nie pomylę się jeśli zapewnię, że do walki o zwycięstwo przystąpi ponad 50 osób. Kto wie może ustanowimy nowy rekord – dodaje Roman Kaput, prezes Gambitu.

Jak zgłosić reprezentację

Przypominamy, iż w rozgrywkach występują kilkuosobowe drużyny – reprezentacje szkół podstawowych. Każda drużyna musi składać się z minimum trójki zawodników.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą pocztową oraz elektroniczną:
- adres pocztowy: Klub Szachowy GAMBIT, ul. Moniuszki 117, 27-200 Starachowice
- mail: starachowice.szachy@interia.plnajlepsi w 2015 roku

Kalendarz cyklu

Inauguracja cyklu zaplanowana została na 7 października, a początek sobotnich zmagań młodych szachistów ruszy już o godzinie 9.30. Wszystkie turnieje SSLS zostaną rozegrane właśnie w soboty. Turniej nr 2 odbędzie się 21 października, a trzeci z turniejów ligowej rywalizacji zaplanowano na 25 listopada 2017 roku.

Turnieje eliminacyjne Starachowickiej Szkolnej Ligi Szachowej odbywają się w Spółdzielczym Domu Kultury Starachowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ulicy Wojska Polskiego.

Początek każdego z trzech turniejów eliminacyjnych zaplanowany został na godzinę 9.30. Organizatorzy planują, iż każdy z turniejów odbywać się będzie w godzinach 9.30 – 12.15.

Finał Starachowickiej Szkolnej Ligi Szachowej połączony z ceremonią dekoracji najlepszych odbędzie się 16 grudnia 2017 roku (sobota) w Szkole Podstawowej nr 6 w Starachowicach przy ulicy Moniuszki po zakończeniu Gwiazdkowego Turnieju Szachowego Juniorów.

Author: Leszek Kowalski
leszek.kowalski@starachowice.eu

Szybki kontakt:

Urząd Miejski w Starachowicach
ul. Radomska 45
27-200 Starachowice

Tel: 41-273-82-00
Fax: 41-274-63-05

e-mail: skrzynkapodawcza@um.starachowice.pl

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Accept