BlockAdBlock

Wykryto wtyczkę Adblock zainstalowaną w przeglądarce. Niektóre treści na stronie mogą nie wyświetlać się poprawnie.

Międzynarodowe spotkania w Starachowicach

Trwają w Starachowicach XVI Międzynarodowe Spotkania Integracyjne pn: „Szkoła Otwartego Umysłu”. Jest to międzynarodowy projekt integracyjny dla studentów i doktorantów z Polski, Rosji i Ukrainy. Temat tegorocznej edycji to: „Wiara i/czy wiedza: konflikt metodologiczny.

Podczas konferencji inaugurującej, zorganizowanej w Urzędzie Miejskim ze studentami i ich opiekunami naukowymi spotkał się Prezydent Miasta Marek Materek.

- Przedstawię naszych szanownych gości, osoby z którymi studenci i doktoranci będą pracować przez najbliższych kilka dni w ramach spotkań integracyjnych – mówił prezydent otwierając konferencję i witając jej uczestników. - Witam serdecznie prof. zw. dr hab. Marka Ruszkowskiego Prorektora ds studenckich i kształcenia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Witam równie serdecznie dr hab. prof. UJK Olega Leszczaka, dr Ryszarda Stefańskiego z UJK, panią prof. dr hab. Oksanę Łabaszczuk z Narodowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Tarnopolu na Ukrainie. Witam pana Michała Modronia z Uniwersytetu w Białymstoku. Jest z nami również dr Jurij Zawadzki wydawca czasopisma Szkoła Otwartego Umysłu . Dyrektor Wydawnictwa Krok w Tarnopolu. Witam studentów, doktorantów i przedstawicieli wszystkich Uniwersytetów biorących udział w konferencji oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych. Jest to 16 konferencja jaką w ramach Szkoły Otwartego Umysłu organizujecie i bardzo ciesze się, że odwiedziliście Starachowice . Jest to miasto typowo przemysłowe, które mam nadzieję, że w najbliższych dniach poznacie. Będziecie pracować w różnych częściach miasta, gdzie mieszkańcy będą mogli was spotkać a także mam nadzieję, przyłączyć się i podyskutować. Do czego starachowiczan gorąco zachęcam. Obecność Państwa w Starachowicach jest ważna również dlatego, że w strategii miasta, która obecnie jeszcze obowiązuje, Starachowice są nazwane miastem obecnie uczącym się. Miastem które chce korzystać z doświadczeń innych, ale chce również dzielić się doświadczeniami, które ma i którymi może się dzielić, aby zainspirować innych do działania. Życzę udanego pobytu w Starachowicach.

Międzynarodowe spotkania integracyjne są oddolną inicjatywą naukowych kół studenckich polski, rosyjskich i ukraińskich uczelni. Spotkania trwają od 5 do 7 dni. Uczestniczy w nich od 30 do 45 studentów wraz z opiekunami naukowymi. Spotkania prowadzone są w językach polskim, rosyjskim i ukraińskim. W ramach spotkań organizowane są warsztaty metodologiczne, interdyscyplinarna doktorancko-studencka konferencja, wieczory poświęcone kulturze polskiej, rosyjskiej i ukraińskiej oraz wycieczki i imprezy sportowe. Zajęcia odbywać się będą w Starachowicach, Kielcach, Masłowie, Zagnańsku oraz Bodzentynie. Studenci wraz z opiekunami naukowymi zwiedzą także Warszawę i Kraków. Konferencja potrwa do 4 września.

dsc 3821

 

 

Organizatorami XVI Międzynarodowych Spotkań Integracyjnych są Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Narodowy Uniwersytet Pedagogiczny im. W. Hnatiuka w Tarnopolu oraz współorganizatorem jest Gmina Starachowice.

Uniwersytety uczestniczące w tegorocznej konferencji to: Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Państwowy Uniwersytet im. Jarosława Mądrego w Nowogrodzie Wielkim (Rosja), Uniwersytet kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytet Jagieloński. Rosyjska Akademia Gospodarki Narodowej i Służby Cywilnej w Moskwie, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Narodowy im. T. Szewczenki w Kijowie oraz Uniwersytet Narodowy „Akademia Ostrogska” (Ukraina).

- Zapraszam mieszkańców do uczestnictwa w sesjach plenerowych w ramach Międzynarodowego Projektu dla Studentów i Doktorantów „Szkoła Otwartego Umysłu''. - mówi Prezydent Miasta Marek Materek - W najbliższą środę w godzinach 9.30 - 13.30 zaplanowano spotkanie na Starachowickim Rynku, w kolejną środę w godzinach 15.30 - 18.30 zaplanowano spotkanie na Kąpielisku Piachy. Serdecznie zapraszam w imieniu gości z uniwersytetów z Polski, Rosji oraz Ukrainy.

 

 

Author: Recenzenci

Szybki kontakt:

Urząd Miejski w Starachowicach
ul. Radomska 45
27-200 Starachowice

Tel: 41-273-82-00
Fax: 41-274-63-05

e-mail: skrzynkapodawcza@um.starachowice.pl

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Accept